android-telefonlarGünümüzde piyasada en çok kullanılan cep telefonlarından biri anroid işletim sistemli cep telefonlarıdır. Piyasada androidli işletim sistemine sahip cep telefonlarının sayıca fazla olması bu telefonu alan kişileri de çeşitli sıkıntılara sokmaktadır.

Bu sıkıntılardan biri de sayıca fazla olan android işletim sistemli cep telefonlarınınorijinal mi kaçak mı olacağının anlaşılmasıdır. Bu durumu anlamak için çeşitli yazımlar bulunmaktadır bu yazılımlardan biri de google play den indirilen antutu oficer uygulamasıdır.

Antutu ofice uygulaması ile sorun olan orijinal, kaçak sorusunun cevabını almak mümkündür. Bu uygulamayı telefona indirdikten sonra internet üzerinden y.antutu.com adresine girilir.
Verilen bu adresi bilgisayardan girdikten sonra yapmamız gereken işlem telefondan çıkan QR kodunu bilgisayar kamerası yardımı ile okutmaktır.

antutu-sahte-cihaz-kontrolu
Bu program aracılığı ile okunan QR kodundan sonra telefonun kaçak mı orijinal mı olduğu anlaşılmakta ve bu program sayesinden bu dertten kişiler kurtulmaktadır.

antutu-sahte-cihaz-sorgulama

Kaynak : Enkısa.Com

Android Telefonun Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız?
Yazıya Oy Verin..