Asus Zenfone 2 Mi LG G Flex 2 MiYeni girdiğimiz bu yılda tanıtılan birçok şey arasından akıllı telefonları baz alacak olursak en akılda kalanlar belki de Asus un ZenFone 2 si ile LG nin G Flex 2 modelleriydi. Karşılaştırılmayı hak ettiğini düşündüğümüz bu iki modeli karşılaştıralım şimdi. Tasarımlara bakacak olursak bu alanda ASUS un biraz geride kaldığını söylemek zorundayız. LG gerek elde tutuş açısından gerekse zarif görünüm açısından bu alanda oldukça önce görünüyor.

Ekran bakımından bir karşılaştırma yaptığımızda çok belirgin bir fark olmasa da yine LG nin ufak farkla önde olduğunu söylemek lazım. Gerek ekran büyüklüğü gerek çözünürlük gerek se piksel hassasiyeti konusunda belirgin bir fark olmasa da LG esnek ekran özelliğiyle bir adım öne geçmeyi başarıyor. İşlemcileri göz önüne aldığımızda çok belirgin farklılık yok ama iş bellek kısmına geldiğinde 2 GB lık LG ye karşı Asus dünyanın ilk 4 GB bellekli telefonu olma özelliği ile öne geçmeyi başarıyor.

Kamera açısından iki cihaz da farklı özellikler bakımından birbirinin önüne geçebiliyor. ZenFone 2.13 Megapiksellik f/2.0 lensli ve çift renkli LED flaşlı kamerasıyla bu alandaki bir çok cihazı yakalamış durumda. Tabii bunda Asus un PixelMate kamera yazılımının etkisini es geçmek olmaz. G Flex 2 ise 13 Megapiksellik OIS+ f/2.4 lensli, iki tonlu LED flaşı ve Lazer odaklanma sistemi ile güzel bir iş çıkarmış diyebiliriz. Ayrıca belirtmeden geçmeyelim, ZenFone 2 nin geniş açılı f/2.0 lensi 5MP çekim yaparken G Flex ‘ nin f/2.1 lensi 1 MP çekin yapabilmektedir.

Sonuç olarak bir şey söylememiz gerekirse, performansa ve özelliklere bakarak tercih yapacak olsaydım LG G Flex 2 yi çoktan almıştım; ancak şimdiye kadar hiç değinmediğimiz fiyat etkeni devreye girince işler biraz değişebiliyor. G Flex 2 yi kontratsız 600$ dan alırken ZenFone 2 yi üstelik 4 GB’lık versiyonunu kontratsız 300$ dan almak mümkün. Fiyat performans dengesi kurup tercih yapacak olsaydım tercihim Asus ZenFone 2 olurdu

Asus Zenfone 2 Mi LG G Flex 2 Mi?
Yazıya Oy Verin..