İşte son zamanlarda neredeyse herkesin duymuş olduğu şu meşhur Dropbox nedir? Şuanda kendileri genellikle yeni çıkan akıllı telefonlarda bulunmakta. Kendisinin bizlere yararı varmıdır ve ne amaç ile kullanılmaktadır şimdi bunlardan size bahsedelim.

2010 yılından sonra internet hızlarında sürekli gelişmeler gözlendi ve mobil teknolojiler artış gösterdi. Bunların yanında geliştirilen bulut depolama çok meşhur oldu. Bulut depolamayı ilk defa duymuş olabilirsiniz. İngilizce adıyla Cloud Computing olarak tanımlayabilirsiniz. Türkçesi cins olabiliyor. Buna örnek verelim hemen. Şimdi çok önemli olan 1 gb boyutunda özel evraklarınız var ve bunları yanınızda taşıma gibi bir lüksünüz de yok. Bu dosyalarınıza aynı anda farklı cihazlardan ulaşmanız mümkün. Ancak internetinizin olması gerekiyor. İşte Dropbox böyle bir şey.

Peki, bu dropboxu biraz daha açalım. Kendikleri 2 GB’a kadar ücretsiz bir depolama alanı sunabiliyor. Zaten bulut tabanlı bir yazılım olduğundan bahsetmiştik. Ama sizlere bu alan yetmez ise ücretli olarak bu alanı arttırabilirsiniz. Dropbox çok yaygın olarak kullanılan bir platformdur ve hemen hemen her yerden ulaşmanız mümkündür. Sizlerde Dropbox resmi sitesinden bilgisayarınıza uygun olan uygulamayı seçip indirebilirsiniz. Windows, Linux ve Mac OS destekleniyor şuanda. Ama yapılan açıklamalarda da ileride Blackberry ve Android içinde desteğin geldiğini belirmişler.

Eminim ki yakın zamanda çok kişi bunu kullanacak ben şuanda kullanıyorum ve gerçekten çok kullanışlı. Önemli dosyalarım dokümanlarım ve sunum şablonlarım her zaman yanımda. Bence sizlerde denemelisiniz.

Dropbox Resmi Sitesi: https://www.dropbox.com/

Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?
Yazıya Oy Verin..