Evin dizaynıyla ilgilenip, dekoratif bir havaya bürünmesini sağlamak kadınların severek yaptıkları bir eylemdir. Fakat bazı kadınlar dekorasyon yapacağım derken çok daha alt tabakalara taşıyabilir evin dizaynını.. Bu yüzden ev dekorasyonunda en iyiyi yakalayabilmeniz için; bunlara dikkat etmenizde yarar var:

Beyazı renklendirin

Beyazın sakinliğine biraz ruh katmanın yolu renkli dokunuşlardan geçer. Renkli dekorasyon  malzemeleri, dolapların camlı kısımlarına yerleştirilecek renkli malzemeler ve renkli masa- sandalye örtüsü ile evinizin enerjik bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz.

Tarzınızı yansıtın

Sıradan bir evi bambaşka bir hale sokan küçük dokunuşlardır . Evinize tarzınızı yansıtabilir böylelikle hem göze hitap eden bir ritim yakalarsınız hem de hoş bir tını elde edersiniz.

Eşya cümbüşünden arının

Eşya kalabalığı evinizi olduğundan daha küçük ve dağınık gösterir. Oysa az eşya hem ferahlık verir hem de; iç açar. Özellikle salonda görüntü kirliliğine sebep olacak derecede fazla eşya alımından kaçının.

Hem şık hem kullanışlı ürünler edinin

Sadece şıklığı için bir ürünü almayın. Aynı zamanda kullanışlı olmasına da dikkat edin. Örneğin kitap raflarında, farklı ambiyanslarla hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Çalışma ortamına kapı

Çalışma ortamı genelde dağınık olur ve birisi geldiğinde onları toplamak işkencedir. Fakat kapısı olan bir ortam, çalışmak için idealdir. Kapıları kapatabilir ve kötü görüntüyü gizleyebilirsiniz.

Açık havada da tarz olur

Tarzınızı balkon, teras ve kapı önlerine de taşıyabilir farklılığınızla herkesi bu alanlarda da değişik dekorasyonunuzla şaşırtabilirsiniz.

Favori kumaş ve deseninizi keşfedin

Stilinizi yansıtan ve size ait olan bir kumaş & deseniniz olsun. Bu kumaş ve desenle içiniz açılsın ve evinizin havasına hareket gelsin.

Dekoratif nesnelerinizi gruplayın

Belli nesneler edinip bunları gruplayarak dizayn etmeniz evinize şık ve enerjik bir görünüm sağlayacaktır.

Nostaljik hava

Eğer siyah- beyaz uyumundan hoşlananlardansanız bu renklerden edineceğiniz objelerle nostaljik bir görünüme kavuşan evinizin içinizi ne kadar açtığına tanık olabilirsiniz.

Bahar havası

Genç odasına ve misafir odasına yerleştireceğiniz çiçek desenleri ile fresh bir görünüm elde edebilirsiniz. Nevresim, koltuk örtüsü gibi ürünlerde enerjik desenlerle dinamizm elde edebilirsiniz.

Dekorasyon Malzemeleri

Dekorasyon için, dilediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz. Sadece mevsime uygun olmasına ve kullanışlılığına dikkat etmelisiniz. Aynanızın etrafında boşluklar varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa kenarlarına çizimle hareket katabilir ya da farklı boncuk tasarımlarıyla daha canlı bir aynaya sahip olabilirsiniz. Boş bir duvarınız varsa, hareket katmak için; ahşaptan kitaplık ya da pano çerçeve gibi ürünler yapabilirsiniz. Bu ve bunun gibi tarzı ve şıklığı bütünleştiren ürünlerle tanışmanız yararınıza olacaktır.