Dünya’nın en büyük sosyal ağ ve iletişim ağlarından olan Facebook dünyanın en gelişmiş sitelerinden biridir. Sizlere anlatacağım konu birçok kullanıcının merak konusu duyduğu Facebook’ta arkadaş ekleme butonunun nasıl kapanacağı konusudur. Sizlere bu konuyu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Özellikle çevremden ve akrabalarımdan duyduğum şikayetler hususunda sizlere bu yazıyı yazmayı düşündüm.

Şikayetler aslında şu şekilde geliyordu. Örneğin kız kardeşime tanımadığı birçok kişiden arkadaşlık istekleri ya da bir kız arkadaşıma sürekli tanımadığı kişilerden arkadaşlık istekleri gelerek rahatsız olmaktadırlar. Genelde çevremden duyduğum rahatsızlıklar bu yöndedir. Sizlere bunun hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım. Facebook’un yeni geliştirdiği sistem ile bu soruna artık bir çözüm getirebilirsiniz ilk yapacağınız işlem Facebook’un ana sayfasına girmek olacaktır.

Ana sayfaya girdikten sonra sağa üstte gördüğünüz kilit simgesine tıklayarak hakkınızdaki güzellik işlemlerine dair her şeyi kontrol edebilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan bana kimler arkadaşlık isteği yollayabilir butonundan buradan örneğin arkadaşlarımın arkadaşları seçeneğini seçtiğiniz durumda sizi rahatsız eden kişilerden kurtulabilirsiniz çünkü sadece sizin tanıdığınız olan arkadaşlarınızın arkadaşları size arkadaşlık isteği yollayabilir bunun dışında kimse size arkadaşlık isteği yollayamaz. Facebook bu anlamda gerçekten önemli güvenlik önlemleri almaktadır.

Bir de çevremden duyduğum bilgiler hususunda arkadaşlık isteği butonu gözükmediği hususundadır. Bunun aslında fazla zor bir yanı yoktur. Küçük bir işlem ile arkadaş ekle butonu tekrar aktif hale gelecektir. Yapacağınız işlemler yine aynı olup www.Facebook.com ana sayfasına girip Facebook’un sağ üst köşe bölümünde yer alan anahtar simgesine tıklayarak benimle kimler iletişim kurabilir butonuna tıklayarak daha sonra bana kimler arkadaşlık isteği yollayabilir butonuna tıklayıp o bölümde herkes seçeneğini seçtikten sonra arkadaş ekle butonunuz aktif hale gelecektir.

Facebook geliştirdiği bu yeni güvenlik uygulamaları ve yazılımları ile aile, çocuk ve gençler için güvenlik ortamı hazırlamaktadır. Güvenliği ilk sırada tutan Facebook gelen şikayetler doğrultusunda şu hususlarda bulunmuştur. Birçok bayanın rahatsız olduğu konulardan birisi de tanımadıkları insanların kendilerini sürekli olarak rahatsız edip arkadaşlık isteği yollamalarından yana olmuştur.

Bu yüzden Facebook şirketi yaptığı yeni güvenlik yazılımları ile bu olayın önüne geçerek çeşitli güvenlik yazılımlarıyla bu soruna dur demiştir. İnsanların güvenliğini ve huzurunu düşünen Facebook rahatsız edici arkadaşlık istekleri için yaptığı güvenlik önlemleriyle insanların ilgisini kısa zamanda çekmiştir.

 

Facebook arkadaş ekleme butonunu kapatma nasıl yapılır ?
5 (100%) 2 Oy verildi.