google-gelirTeknolojinin gelişmesiyle birlikte artık insanların işi de bir o kadar kolaylaşıyor. İnternet devlerinden Google artık tüm dünya çapında internet üzerinden yapılan konuşmaları ve trafik işaretlerini anında metne dönüştürecek yeni bir program tasarladı. Bu program ile farklı dilde yapılan görüşmeler ya da menüler anında istenilen dile çevrilecek ve metin haline dönüşecektir.

Bu programın adı Google Translate’dir. Google Translate sayesinde artık birçok dilde Skype üzerinden yapılan konuşmalar kullanıcının isteğine göre istenilen dile metin olarak çevrilebilecektir. Google bu sayede kullanıcı kitlesine bir adım daha yaklaşmış ve teknoloji alanında büyük bir yenilik yapmış olacaktır. Bilindiği gibi Google Translate daha önceden kullanıcıların kullanımına sunulmuştu.

Yapılan bu yenilikle programın yeni bir sürümü kullanıma sunulmuştur. Başka şirketlerin buna benzer programları bulunmakta ancak Google global bir şirket olduğu için bu şirketin kullanıcıya sunmuş olduğu programlar kitleler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca programın bir diğer özelliği de yakında çıkacak olan parti uygulamaları Google Now’ı kullanabilecek. Böylece Facebook ve Twitter gibi sosyal medya için de bu program kullanılabilecektir.

Google Translate’in yeni sürümü birçok kullanıcının vazgeçilmezi haline gelecektir. Google yaptığı çalışmalarla ve piyasaya sunduğu yeni programlarla tüm dünya çapında fenomen haline dönüşmüş sayılı isimlerden birisidir. Bu nedenle kullanıcılar Google ürünlerini rahatlıkla kullanmaya devam edeceklerdir.

Google’dan Büyük Yenilik
Yazıya Oy Verin..