GÖRÜNTÜ TRANSFERi ( kamera görüntüsünü uzaktan izleme) : İletim aracının işlevi video sinyalini kameradan monitöre taşımaktır. Günümüzde pek çok video iletim yöntemi mevcuttur: koaksiyel kablo, fiber optik, telefon hatları, mikrodalga, kızıl ötesi ışın ve radyo frekansı. Her teknolojinin kendi avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Uygulamalardaki değişen ihtiyaçlara göre aynı CCTV sisteminde kullanılabilen değişik video iletim teknolojileri bulmak mümkündür.

İletim aracının seçimi mesafe, ortam, maliyet ve tesis yerleşimi gibi faktörlere bağlıdır. Bunlara ilaveten, hemen hemen tüm iletim yöntemleri değişik biçimlerde interferans ya da kayıplardan zarar görürler. İyi tasarımın özü bu etkileri en aza indirgemektir. Günümüzde uygulanmakta olan video iletim araçlarından bazıları arasında şunlar sayılabilir:

* Koaksiyel kablo ile video sinyali taşıma :
* Fiber Optik Kablo ile fiber ile görüntü nakil :
* Telefon Hattı ile uzaktan izleme :
* Mikrodalga ile görüntü aktarımı :
* Kızıl Ötesi Lazer ile fiber ile görüntü aktarım :
* Radyo Frekansı görüntü nakli :

Video iletim araçlarının bant genişliği monitöre gönderilen video görüntülerinin kalitesini etkiler. Dar bant genişliğinde iletilen görüntüler çok iyi değildir, zira tüm “resimler” videoya iletilmez. Video sinyal iletim yöntemi seçilirken amaç sinyal kalitesinin bozulmasını ve dış paraziti en aza indirmek olmalıdır.

turksan.com alıntıdır.

Görüntü transferi nedir? Uzaktan izleme nasıl yapılır?
Yazıya Oy Verin..