Transferde ilk kapışma yaşandı. G.Saray, Beşiktaş’ın prensipte anlaştığı Kıvanç için atağa geçti. Sarı-kırmızılılar ezeli rakiplerinin 500 bin lira teklif ettiği genç oyuncu için Karşıyaka’ya 750 bin lira önerdi.

Transfer piyasası bu yıl da hareketli geçeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıl Mehmet Topuz olayında Beşiktaş ile F.Bahçe arasında yaşananların bir benzeri bu kez Kıvanç transferinde yaşanıyor. Bank Asya Birinci Ligi takımlarından Karşıyaka’nın 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Kıvanç Karakaş, Beşiktaş ile G.Saray’ı karşı karşıya getirdi. Siyah-beyazlıların prensipte anlaştığı genç futbolcu için G.Saray da devreye girdi. Sarı-kırmızılı takımın alt yapı sorumlusu Tugay Kerimoğlu, Bank Asya maçlarında izlediği Kıvanç’ın transferi için yönetime rapor sundu. Sarı-kırmızılılar Beşiktaş’ın 500 bin lira teklif ettiği Kıvanç için Karşıya’ya 750 bin lira teklif etti. Genç oyuncu için 1 milyon lira talep eden İzmir ekibi, beklemeye geçti. Beşiktaş’ın Kıvanç’ı alabilmek için G.Saray’ın verdiği rakamın üzerine çıkması gerektiği kaydedildi. Kıvanç’la prensipte anlaşma sağlayan Beşiktaş yönetiminin önümüzdeki günlerde İzmir’e giderek Karşıyaka yönetimi ile masaya oturması bekleniyor. Transferinde hareketli anlar yaşanan genç oyuncunun hangi takımın formasını giyeceği 10 Haziran’da açılacak transfer pazarından sonra açıklığa kavuşacak.

Kıvanç: Beşiktaş benim yuvam

Transferde devleri birbiriyle kapıştıran Kıvanç Karakaş, doğuştan Beşiktaşlı olduğunu söyledi. “Beşiktaş benim yuvam. Beşiktaş ruhu ve terbiyesi ile büyüdüm” diyen genç futbolcu, 100. yıl şampiyonluğunu tribünden izlediğini kaydetti. Beşiktaş’ın alt yapısında yetişen daha sonra Karşıyaka’ya transfer olan Kıvanç, “Altyapı hocamız Ömer abi ‘Burada Beşiktaş ruhunu almak çok önemlidir. Önünüzde iki yol var. Ya burada kalır A takımda oynarsınız ya da başka takımlarda dolaşır kendinizi ispat eder yine Beşiktaş formasını giyersiniz’ demişti. İnşallah ben bunu yaşayacağım” dedi. Genç futbolcu, Beşiktaş’la el sıkıştığını, kulüplerin anlaşmasını beklediğini söyledi.

Süleyman Hatısaru
(Yeni Şafak)

Mynet Spor

Editörün Yorumu : Ben Galatasaray’lıyım ama bu futbolcunun Beşiktaşa gitmesini isterim adam kendi diyor bende beşiktaş ruhu var ne kadar verirsen ver parasini bu adam Galatasaray’da Beşiktaş’ta oynamak istediği kadar oynamak istemez Beşiktaş’da daha çok verim alınır ve Türkiye bir yıldız futbolcu daha kazanir.

İkinci Topuz vakası
Yazıya Oy Verin..