iPhone 8, dönemin en çok konuşulan ürünlerinden bir tanesiyken Apple, son dönemde epey fazla sızıntı ile dedikodu yaratıyor diyebiliriz. Bakıldığında, ülkemizde doların da artışı ile birlikte artık insanlar olabildiğinde, yurtdışından iPhone almaya çalışıyorlar, aksi halde iPhone 7 yahut 7 Plus satın almak, şu sıra neredeyse imkansız hale geldi diyebiliriz. Bir akıllı cihaza göre, Türkiye fiyatı vergilerle birlikte çok fazla artan iPhone’ların gidişatının ne olacağı henüz bilinmese de, bazı kaynaklardan iPhone 8 haberleri almaya devam ediyoruz. Özellikle, kavisli ekran ve fiziksel bir “home” tuşunun bulunmaması gibi özellikleri talep eden Apple hayranları, bunların yapılıp yapılmayacağından dahi emin değil; zira, Apple genelde tasarımlarında klasik çizgiyi tutturduğunda, küçük rötuşlar dışında bu tasarım dizgisinden vazgeçmeyenlerden.

Apple’ın tasarım dizgisine bakıldığında, fiziksel bir “home” tuşunun varlığı yahut yokluğu sorun yaratmayabilir zira iPhone 7 modelinde de bu tuş artık dokunmatik hale gelmiş, fiziksel olmaktan neredeyse çıkmıştı. Sadece varlığı beliren tuşun ses kanadına alınması pek problem yaratmayacaktır.

iPhone 8 hakkında gelen bir diğer iddia ise yukarıda ve başlığımızda da belirttiğimiz gibi; kablosuz şarj kiti. Apple’ın kablosuz şarj adına çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz ve son dönemde sadece Apple değil, aynı zamanda Samsung da, kablosuz şarj kiti için çalışmalarını yapıyor ve muhtemelen Galaxy S8 karşımıza kablosuz şarj kiti ile çıkacak.

iPhone tarafında ise işler karışık denebilir. Çalışılan bir kitin varlığı Apple tarafından doğrulansa da bu yeni şarj kitinin Apple iPhone 8 için olup olmayacağı bilinmiyor. Uyarlanabilir ve muhtemelen bütün modeller için geçerli olacak kablosuz şarj kiti hakkında kesin bilgiyi muhtemelen önümüzdeki aylarda netleştirecek ve Apple lansmanında alacağız. Son olarak, bu şarj kitinin “hızlı şarj” özelliğini destekleyeceğini de belirtelim. Yani telefonunuz tıpkı Samsung cihazlar gibi hızlı şarj özelliğine sahip olarak, yarım saat içerisinde tam dolu olabilecek.

Siz iPhone 8’in kablosuz şarj kiti hakkında ne düşünüyorsunuz?

iPhone 8 Kablosuz Şarj Kiti ile Gelecek mi
5 (100%) 7 Oy verildi.