İlerleyen aylarda gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi içerisinde tanıtılması beklenen telefonlardan bir tanesi de, LG’den geliyor. G serisinin 6. Nesil modeli olan LG G6; önümüzdeki aylarda tanıtılıp satışa sunulacak ve Google ile yaptıkları işbirliği neticesinde harikalar yaratan LG’nin yine bu modelde de yazılımsal anlamda “ilk”ler yaratması bekleniyor. Google Pixel, bilindiği gibi Türkiye’de de, dünyada da Google asistan uygulamasını kullanan ilk telefonlardan bir tanesi ve LG G6 da Google Asistan ile gelebilir dedikoduları güçlü bir biçimde yayılmaya devam ediyor. 2017 Yılının en iyi telefonlarından bir tanesi olması beklenen LG G6 modelinin Asistan uygulaması ile gelmesi elbette insanların neden LG G6 almalıyım? Sorularını cevaplamakta işlerini kolaylaştıracaktır.

Türkçe Google Asistan!

Google Asistan, bilindiği gibi henüz tamamlanmamış ve sürekli geliştirilen bir uygulamaydı ancak Google Pixel modelinde, bu uygulamanın tam halini sonunda görebilmiş ve epey de şaşırmıştık. Google, Türkçe Asistan tarafını da elbette destekliyor ve muhtemelen LG G6’da Google Türkçe Asistan olacak. Dolayısıyla modeli satın alan Türkiye müşterileri için yapmaları gereken tek şey, Google’a gerekli bilgileri vermek.

Bildiğiniz gibi Google Asistan ile tarafınıza yol tarifi, mail, hatırlatmalar ve benzeri her şey yapılabiliyor. Gerçekten bir asistan olan bu uygulama, aynı zamanda uçak biletlerinizi, seyahatlerinizi ve gittiğiniz yerleri de kendi hafızasına alarak ilerleyen zamanlarda sizlere hatırlatmasıyla ünlü. Türkçe tarafında hala eksikleri bulunsa da, LG G6 modelinin Google Asistan ile gelmesiyle birlikte, Türkçe tarafında da o zamana dek geliştirmelerin yapılabileceği aşikar.

Şubat ayı sonunda tanıtılacak olan LG G6’nın suya ve toza karşı ultra dayanıklı bir telefon olması bekleniyor. LG G5’e nazaran tasarımsal bazda daha fazla değişikliğe giden ve özgün bir tasarım tutturma yolunda farklı adımlarını her zamanki gibi atan LG’nin tanıtım günlerinde hayranlarına neler sunacağı elbette merak edilen diğer etmenlerden.

LG G6’ya Google Asistan Desteği!
5 (100%) 12 Oy verildi.