Samsung firması birçok yenilikleri takip ederek insanlara en iyi ve en kaliteli ürünleri sunmak istemektedir. Fakat Samsung bunlarında ötesine geçerek Windows Phone’li cihaz üretme çabalarına girmiştir. Fakat Samsung firması bu cihaz üretimlerinde bazı Windows’un yasal sorunlarıyla karşılaşmaktadır.

Samsung firmasının yaptığı yeni yazılımlar ve uygulamalar ve birçok üretim ile her alanda kendini geliştirdiği uyguladığı bu yeni teknoloji ile de kendini geliştirme aşamasında merdiven atlamak istiyor. Windows Phone’li cihaz üretme çabasında Windows’un yasal engeline takılan Koreli Samsung firması bu işin kısa bir süre içinde anlaşma yapmak istedikleri söylediler. Yaptıkları yeni yazılım ve uygulamalar ile dünya sıralamasına giren Samsung bu yaptığı uygulamayla da dünya sıralamasına girecektir. Korea Times gazetesinin yaptığı haberlere göre Samsung’un Windows Phone’li cihazlara alt yapısının yüksek miktarda olduğu açıkça anlatılmıştır.

Koreli Samsung firması yasal olan sürecin bitmesini ve aralarında olan Windows ile Android ürünleri arasında yaşanan bu tatsızlığın bir an önce bitmesini istiyor. Yine Korea Times gazetesinin yaptığı habere göre Koreli firma şu günlerde Windows 8.1 işletim sistemlerinde denemler ve pilot uygulamaların denendiğini açıklamışlardır. Eğer Windows firması, Samsung firması ile aralarındaki sorunu çözüme kavuşturabilirse Windows platformunu kullanmak içinde çok istekli olduklarını bildiren Korea Times haber merkezi aralarındaki yasal sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.

Samsung’un Windows Phoneli Cihaz Üretme Çabaları
Yazıya Oy Verin..