Yönetmenliğini ve senaryosunu Tonie Marshall’ın üstlendiği, oyuncu kadrosunda Sophie Marceau, Pathrick Bruel gibi fransız olan isimlerin yer aldığı romantik komedi türünde Fransız yapımı bir filmdir. 4 Eylül 2015 te vizyona girecek olan filmin konusu bir hayli ilginç ve komik görünüyor.

Levallois (Pathrick Bruel) isminde bir pilotun sex bağımlısı olmasından ve bu sorunundan kaynaklanan libido sorunundan kurtulma yolları ararmak için hayatını değiştirecek bir karar alıp terapiste başvurmasıdır. Tedavi kendi gibi sorunları olan hastaların bulunduğu bir grup terapisidir.

Grup tedavisi ile hayatını düzeltmek için uğraşları özellikle dikkat çekeceği gözüküyor. Ancak tedavi sırasında hayatını normal sayılabilecek hale getirmesi biraz zor olacağa benziyor.

Sorunundan kurtulması diğer bir üye yüzünden hiçte kolay olamayacaktır. Normal bir yaşam seyrine kavuşmaya çalıştığı sıralarda asistanının ailevi sorunu nedeniyle işten ayrılacağını öğrenir ve planları fena halde karışacaktır. Yeni bir asistan ararken judith (Sophie Marceau) isminde geçmişi ondan aşağıya kalmayacak kadar sorunları olan terapi grubundaki bir bayanla tanışacak ve daha ilk zamanlarda dahi ikilinin aralarında komik olaylar olmaya başlayacaktır.

Judith sorunlarının farkında ancak rahatsızlık duyma seviyesi biraz azdır sorunları çözmek için psikiyatriste görünmüş fakat en son bu grup tedavisinde sorunlarına karşı koymaya çalışacaktır.

Levallois daha kendi hayatını henüz kontrol altına alabilmiş değilken eskisinden de daha kötü bir duruma doğru sorunlara neden olabilecek tedavisine aykırı olaylarla karşılaşacaktır. Yaban karşılaşmalar ve sınırları zorlayan aksilikler komedi tadında bir seyir zevkini bizlere sunuyor.

Senarist, yönetmen ve yapımcı olan Tonie Marshall, Venus et Apollon’un 5 sezonu bulunan diziyle beraber, Un Petit Bout de France ve son olarak Sex, Love & Therapy filmleriyle ağırıklı olarak komedi yazan ve son olarak romantik komedi tarzında eserler çıkaran Fransız asıllı 1951 doğumlu bir sinemacıdır.

Yönetmenin daha önceki çalışmalarından yola çıkarak bekleneni biraz geç verse de tam anlamıyla izlenmeye değecek bir yapımla karşımızda usta kalemini tam anlamıyla sınırları zorlarcasına kullanan Marshall sinemaya romantik komedi türünde tam bir başyapıt olabilecek bir eser vermiştir.

Sex Love Therapy 2015

Sex, Love & Therapy 2015
Yazıya Oy Verin..