The Scouting Book for Boy ,This Is England ’86 ,The Borrower ,Peaky Blinders adlı sinema filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Tom Harper’ın 15 Mayıs 2015 tarihinde vizyona girecek olan yeni filmleri arasında olan Siyahlı Kadın 2 :Ölüm Meleği adlı sinema filminde Tom Harper yönetmen koltuğunda otururken filmin başrol kadın oyunculuğunu 1987 doğumlu olan One Day ,Black Miror ,Coming Up ,New Tricks ve Switch isimli sinema filmlerinde ki başrol oyunculuğundan hatırlayacağınız Phoebe Fox üstlenmiştir.

Filmin erkek başrol oyunculuğunu War Horse ,Now Is Good ,The Railway Man ,Beyond the Reach isimli sinema filmlerinde rol alan Jeremy Irvine isimli erkek oyuncu rol almıştır.

Dizinin diğer oyuncu kadrosunda 1968 yılı doğumlu ödüllü oyunculardan olan Helen McCrory rol almaktadır. Diğer oyuncuları Adrian Rawlins ,Leanne Best ,Ned Dennehy,Oaklee Pendergast ve Amelia Pidgeon rol almaktadır. Oaklee Pendergast ve Amilia Pidgeon film’de çocuk oyuncu rollerini üstlenmişlerdir.

Filmin türü Korku, dram ve Gerilim olarak belirtilmiştir. Film Eel Marsh House isimli ikinci dünya savaşında askeri bir akıl hastası kliniğine çevrilmiş bir hastanede geçmektedir.

Hastanenin gizemli geçmişi psikolojik tedavi görmesi gereken hastaların tedavi için hastaneye yatışları ile başlamaktadır. Hastanenin güzel hemşiresi olan Eve (Phoebe Fox) akıl hastalarının bakımları ile ilgilenmesi için özel olarak gönderilmiş hemşirelerden biridir.

Eve hastanede akıl hastalarının özel bakımları ile ilgilenmek zorunda kalırken birde savaşın hala devam ettirdiği sıkıntıları yaşamaktadır. Hastaların bakımları sırasında gizemli ve korkulu anlara şahit olan Eve Kötülüklerle baş etmek zorunda kalır. Eve kendini tehlikeye atarak farklı güçlerle baş etmeye çalışıp bir yandan da hastaların güvenliğini sağlamaya çalışırken siyahlı kadın kendisine korku dolu anlar yaşatmaktadır.

Film her ne kadar korku ve gerilim tarzı olsa da içinde büyük bir dramda barındırmaktadır. Eve bir hemşirenin mesleği uğruna kendi canını hiçe sayarak hastaları koruyan bir hemşireyi başarılı oyunculuğu sayesinde izleyicilere yansıtmaktadır. İzleyicilere korku ve gerilim dolu anlar yaşatacak olan Siyahlı Kadın hastanenin gizemli geçmişinde yaşadığı tüm acıların öcünü hastaneye yatan ve hastaları korumaya çalışan mesleğine âşık Eve’den almaya çalışarak izleyicilere sürükleyici bir hikâye yaşatacaktır.

Siyahlı Kadın 2 Ölüm Meleği 2015
Siyahlı Kadın 2: Ölüm Meleği 2015
Yazıya Oy Verin..