Merhabalar, öncelikle uzun süredir içerik girmiyorum çok arkadaşım mail atıyor, yorum yazıyor neden ilgilenmiyorsun paylaşım yapmıyorsun. Son 15 dakika öncesinde olan bir olaya kadar yazma gereği duymadım ama patlama noktasına geldim artık. Şu ziktiğim ülkesinde 1 tanemi hayırlı webmaster olmaz. Neden ülke olarak hazımsızız yahu, neden bizim ülkemizde yapılan birşeyler olumlu olarak karşılanmıyor. Son 1 senedir hem Türkiye’de hemde Avrupa’da seo çalışmaları ve birtakım kazanç yolları için çok çalışma yaptım. Türkiye’de 2 adet sipsi v1 ve sipsi v2 adında tema çıkardık. Avrupada da templatemonster dahil olmak üzere 5 farklı tema çıkarıp oradada yayınladık. Temaları kimler kullanıyor takip edebilelim diye özel bir sistem hazırladık Avrupada 5 temamızı kullanan şu gün itibarı ile 22.373 kullanıcı var. Bunların sadece 232 kişisi şifresini kırıp kullanıyor. Onlarda %93 kesim hinsitan.

Türkiyede tema yaptık Burak İşçi ile beraber. Temayı kırmasını ziktir et sokim temasına 1 temalık adam değiliz biz emek söz konusu. Kullanan toplam 883 site var yarısı şifre kırılmış halde. Onuda geçtim adamlar temayı kendim yaptım diye satmaya kalkıyor. Sabah adam 20tlden sipsi v2 yi bana satacak ya aq evladı temayı biz yaptık. Bukadar bir millet olduk işte.

İngiltere ve rusyada 3 tane devlet sitesinin optimizasyonunu ve tasarımını yaptık bir arkadaş ile, tasarım için link verdiler bize. Güncellemede bir sitemiz pr9 oldu ve 6 aydır 9. Ayrıca pr8 sitelerimizde var, dedik ekstra gelir olsun pr8den link tanıtım satalım. Adamlar siteyi gitmiş şikayet etmişler pr değeri sıfırlansın legal değil diye. Salaklar becerememişte, son ra gidip google hack gibi kelimelerde kasmışlar siteyi düşürsünler falan. Yahu sitenin sna batan kısmı ne? Hani sen beyinsizsin elinde pr2den büyük site yok zormu geliyor. Gelecek arkadaşım daha çok gelecek sektörün en büyük siteleri bende en yüksek pr değerli siteler bende, en büyük firmaların optimizasyonunu ben yapıyorum büyük işler bende. Eşşek gibi para kazanıyorum sik gibi oturup izleyeceksin işte. Arkadaşım çalışıyorum hakkımla alıyorum nedir bu fesatlık yahu.

Seo alanında dedik seo kelimesi kasalım bir arkadaş dedi onuda çıkaramazsın diye büyük bir meblağa iddaaya girdik. 3 ay kafada durdum denilmeyen kalmadı hakkımda. Yok hacklink kasıyor yok backlink milyarderi. Yok efendim o adam seodan anlamaz seo kelimesinde google yanlışlıkla getirdi. Sitema botletler antiseolar, R10.net te açıklamamı dahi yaptım.

Okumak isteyenler : http://www.r10.net/1067037091-post95.html Beni tanıyan biliyor ben seo kelimesinden gelecek işe muhtaç değilim. O hazımsız kişilerde sanmasın sadece bu site ile varım piyasada. Ben 3 yıldır yurtdışında sürekli site alıp satıyorum ve orada aktifim. İnanın okadar çok kıymet biliniyor ki… Ping sitesi yaptık altına bağış kutusu koyduk paypal ile her ay abartısız 800 euro para alıyoruz. Sitenin kullanıcısı belki günlük 2 – 3 bin ama önemli olan sisteme değer verilmesi. 1 defa saldırı almadım yurtdışında, adamlar tebrik ve teşekkür mailleri atıyor. Bizde olsa ne olur siteyi klonla adam adsense kastıysa reklamlara tıklattır adamı banlattır. Yazık yani insanlar okadar emek edip uğraşıyorlar ülkece hazımsızız. Hep kendinizde olsun istiyorsunuz.. Al en basit örneği http://www.r10.net/members/10919-mener.html arkadaşım okadar çok insanın sanal kart işini görüyor ki. Adam hesabında 80 lira para unutmuş hemen araklamışlar yav. Yazık değilmi götünüz sıkışında mener mener mener sanal kart versene paypal versene. Ayıp o adam 3 5 lira kar için uğraşıyor ne oldu yaptınızda yani.

Network ağı kurduk 20 tane pr7 sistem dedik tanıtım yazısı satalım. Adamlar yazıyı aldı gitmiş siteyi şikayet etmiş hepsini wordpress kapatsın siteleri diye. Hani neyin hazmedemezliği bu neden biz böyleyiz? Başarılı olanı çekemiyoruz. Gerçekten ülkemizde böyle, adamlar iyi birşey yapsın kesinlikle onu indirmek için elinden geleni yapar. Hani sen yapamıyorsun işte anla bunu sende o yetenek akıl yok arkadaş beynin okadar çalışmıyor senin bunu kabul et. Yabancı seo blogum var ufak çaplı kendimi geliştirmek için açtığım ve seomoz da bazı paylaşımları yapıyorum bir aracı ile inanın bir paylaşımda okadar çok destek alıyorum ki adamlar diyor şunu anlattınız ama ben şu noktalarda dedikleriniz gibi yapmama rağmen başarısız oldum. Acaba ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz.

Peki Türkiyede ne oluyor. Bir aylaşım yaptık adam denemiş olmamış : Lan sen ne anlarsın seodan mal herif denedikte ne oldu site gitti şöyle oldu böyle oldu filtre yedikte bilmemne. Lan gavat çok biliyosan kendin yapacaksın. Türkiye’de kaç tane seo uzmanı adı altında algoritma çözen var? Google blogunda yayınlanmasın seomozda ve diğer büyük seo platformlarında yayınlanmasın güncellemeler herkes ziki tutmuş gibi kalacak. Düşünün ya penguen 3.0 yarın aktif oldu diyelim siteler darmaduman oldu. Google açıklama yapmadı diğer seo bloglarıda öyle. Kaç tane ülkede seo uzmanı sıfatlı kişiler çıkıp şu şu şu güncelleme oldu yada şu sebepten diyecek? Elinde hazır program ile backlink paketi oluşturup seo yapıyorum diyen bir milletiz biz. 200 300 400 500 tl lik seo paketleri ile siteleri zirveye taşıyabileceğini sanan insanlar var. Kızmasın kimse ben açık konuşuyorum bu ülkede iş yapmıyorum artık. Site güncelliğini kaybetmesin diye arada bir yazı giriyorum.

İnanın webmasterin değeri avrupada biliniyor. Adamlara proje sunuyoruz gidip çalıp yapmaya kalkıyolar patlıyolar. Biz bunu yurtdışında dile getiriyoruz adamlar bize 1100TL değerinde server veriyor işlerinizi halledin sponsor olarak bize banner koyun sisteminize diyor. Saldırı alıyoruz özel firewall yaptırıyorlar. Biz Türkiyede bi proje yaptık desek anamızı ağlatırlar.

Adam gelmiş sitemdeki makaleleri alıp çöp sitelere paylaşıyor beni düşürecek aklı sıra sıralamadan (: Garibim ya taşak yumurtası kadar beyniyle uğraşıyor işte. Ulan bu siteyi düşürsen ne olacak 10k hitimin 6ksı direk geliyor siteme benim. Google aramasından bana hit gelmese ne olacak bu kişisel bir blog, dev networklarımız var onları düşürsene.

SEO alanında çok mail geliyor artık neden iş almıyorsunuz diye, R10da açıkladım buradada diyorum. Ukalalık görün isterseniz ama çok büyük iş olmadan almıyorum. Çünkü benim 4000TL fiayt verdiğim işi 200 300 liraya yapabilecek üstün zekalı seo uzmanları var ülkede. Ha birde ben iş almıyorum diğer seo uzmanlarına gidin diyorum adamlar geliyor bana bok atıyor. Hıyar size iş gönderiyoruz işte teşekkür edeceğine çamur atıyosun beni nekadar tanıyosunda yorum yapıyosun.

Adamlar thatswp diye çok güzel bir eklenti yaptılar. Binlerce kullanıcısı var, Yiğit yakın arkadaşımdır herzaman destekçisi oldum ThatsWp için halada destekliyorum. Gittiler adamların eklentisini wareze düşürdüler free dağıttılar. Lan eklenti 65 tl zaten yazık değilmi adamlar onu nekadar süre içinde kodladılar gecesini gündüzüne kattılar. Radoy Neobro yu yaptırdı çok güzel backlink programı hani siteleriniz için ideal olabilir (kullanmadım) 200tlden satıyormuş. Programdaki işlemleri yaptırsan 1 site için zaten 250 300 vereceksin al kullan ömür boyu. Gittiler adamın programı wareze düşürdüler. Sonra ne oldu Türkiyede siteler dalgalanıyor webmasterler destek çıkmıyor işte hiç paylaşım olmuyor. Geberin amk diyorum sadece, emeği çalınan herkes benim gibi düşünür. Benim temam için demiyorum bunu öyle düşünmeyin. Biz burakla kafa patlattık yaptık dedik seo uyumlu olsun altına link koyalım. Ha linki kaldıran var temayı ben kodladım diye editleyip satanlar var. Hakkımı helal ediyorum hiç üzülmeyin 20 liralık adam olduğunuzu kendiniz anlasanız zaten bu lafları söyletmezsiniz kendinize.

Sipsi v3 yada farklı bir tema yapacam yine dağıtacam yine kırılsın hiç sıkıntı değil ama sipsi v3 yada diğer temamı kullanıp şifresiz olduğunu görürsem o siteye anti yapacam bunuda bilin.!!

Burak İşçi gitti çocuk kaç yaşında 2 3 senedir uğraştığı şeylerde 99dan beri netteyim diyen dalkavuklara taş çıkarttı temalar yaptı seo alanında yazılar yazdı insanlar yararlansın diye, gittiler çocuğun sitesine anti yaptılar. Yakışıyomu şimdi Allah aşkına çocuğun ne zararı oldu size? Çocuğun yaptığı temalarla site açtınız yükseldiniz çocuk şifrelemedi bile footeri linkini kaldırmayı geçtim adama neden anti yapıyosunuz.

Lafın kısası Ülke olarak hazımsız bir milletiz. Değer kavramı yok bizde. Bu ülke webmasterleri için hiçbir yararlı paylaşımda bulunmayacam bu saatten sonra. Bu yazıdan sonra aman paylaşma çokta şeyimde diyenler olur merak etmeyin sizde benim çokta şeyimdesiniz. Elinizden gelirse yabancı siteler açın 3k hitle bile TR’de alamayacağınız verimi alacaksınız. Yabancı webmaster forumlarıdna takılın yabancı seo bloglarını takip edin Türkçeleştirin. Zaten ülkedeki seo uzmanlarıda öyle yapıyor, başka türlü algoritma çözebilecek yapıda kişi sayısı çok az. WordPress sitelere seo yapmakla olmaz bu iş.

Kendim için demiyorum nette çok emek sarfedim çok iyi şeyler yapan var. İnsanların emeklerini hiçe saymayın yaptıkları eklentileri, temaları yararlı uygulamaları çöp etmeyin. İoncube kırmaklar uzman olunmaz, o temanın aynısını sen yazamadıktan sonra benim gözümde sıfırsın. Var olanı taklit etmeyin, yapılmamış şeyleri yapın. Yemin ederim ülke olarak yaptığım şeylere %80 kesim destek çıksaydı emin olun siteleri filtreden çıkarmak okadar basit ki seo adına okadar kolay şeyler yapılabiliyor hiçkimse bilmiyor. En ağır filtre cezasından çıkma süresi bile 30 gündür.

Şimdi ülkede ben destek göremedikten sonra neden bunları paylaşayım ki. Ücretli dahi olsa yapmıyorum bunları, yine bazı kesim kullansın diye tema yapıp vereceğim. 50bin takipçim varsa %80i desteklemek için %20si bok atmak için geliyor zaten. Bende o %80 için elimden geleni yaparım yinede. Ama insan soğuyunca gerçekten ne olursa olsun içinden bişey yapmak gelmiyor. Ayrıca zamanında wordpress blog konusunda olsun sohbet arkadaşlık konusunda olsun birçok blog sahibi kişi benimle sohbet ederken, yok ertan abi blogu nasıl hitlendirecez, nasıl ziyaretçi çekecez vs vs msn’de beyin ütülerken şimdi kitap çıkarıyor, eklenti yapıyor popüler oluyor bize Allahın selamını dahi vermiyor, hadi biz veriyoruz tanımamazlıktan geliyor. Amk daha dünkü boksunuz kitap yazsanız ne olacak adammı oldunuz, çıkardığınız eklentilerle kendinizi bir bokmu sandınız. Ulan wordpress kurmayı ben öğrettim size nedir bu havalar bulunmaz hint kumaşı gibi. Tabi şimdi kitaplar yazıldı seo adına makaleler özgünleştirildi böyle herşeyi kendileri yapıyor gibi. Sonra bana diyorlar ki ertan bey şunu nasıl yapalım öğretsenize…. Al öğrettik ne oldu adamlar selam bile vermiyor (: büyük adam oldu hepsi sanırsın ülkenin en popülerleri oldular. Şuanda bunlar gözümde şu vine’da fenomen olmaya çalışan 3 5 salak gibi görünüyor…

Sitemde makalelerimde argo konuşabilirim, küfür edebilirim herkes üzerine alınmasın ben böyleyim, kullanıcı beni sinir eder tartışırız terslerim küfür ederse altta kalmam bende ederim (: Beni tanıyanlar nasıl biri olduğumu bilirler ama bilmeyen adamda lütfen abuk sabuk yorum atmasın boşuna küfür katsayımı arttırmayı Trakyalıyım dakikada 125 küfür edebilirim hayatınızda duymadığınız küfürleri söylerim :P

Hadi kalın sağlıcakla..

Türk Webmaster’ları Nereye Gidiyor??
Yazıya Oy Verin..