twitter video oynatmaTwitter mikroblog sitesi olarak göze çarpmakta ve bu platform her geçen gün büyümekte. Bu sebepten dolayı twitter kendi alanıyla ilgili lazım olan şeyleri yine kendi bünyesinde onu daha ileriye taşımak için şirketler tarafından doğru yerlere doğru hamleler yapılarak büyüme yolunda. Bu büyüme tamamen profesyonel bir şekilde gerçekleşiyor yani twitter burada kendi kaynaklarını kullanmaktan hiç çekinmiyor. En yeni özelliklerden biri şuan çok göze çarpmakta yani artık videolar otomatik bir şekilde oynatma özelliği ile twitterde bulunuyor. Bu durum rakip sosyal paylaşım sitelerinin reklam payını bölecek gibi gözüküyor ancak twitter işe başlamış durumda yani rekabet çok yakın.

Bu durum reklam gelirlerini büyük ölçüde arttıracak gibi görülüyor ve Amerika Birleşik Devletlerinde bu özellik denenmeye başladı bile. PCWorld sitesi yaptığı haberde yeni uygulamanın şuan ABD’de belli kişilerin ekranında görüldüğü ortaya çıkıyor ve ileride tüm dünya bu özellikten faydalanacak.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre ve son dönemde uygulanan testlere göre Twitter kullanıcılarının yüzde 2’lik bir kısmının yeni sistemi kullandığı belirtiliyor. Kamu alanına açık bir şekilde testlerin ne zaman gerçekleşeceği gerçekten bilinmiyor ve otomatik video oynatma sisteminin tüm Twitter âlemine ne zaman yayılacağı tam olarak saptanabilmiş değil. Otomatik video oynatımı kişilere büyük bir avantaj sağlıyor ve şimdiden yapılan talep doğrultusunda reklam ajansları yer kapmaya başladı bile.

Facebook bu sistemi 2013 yılında getirdi ve zaman tüneli olarak adlandırılan yeni profil görme metodunda otomatik video oynatma ayarı gösteriliyor. Çoğu kişinin merakla beklediği bu haber büyük bir yankı uyandırmayı başardı. Kişiler facebooktan sonra twitterde böyle bir durumun ortaya çıkmasına büyük bir sevinçle bakıyorlar ancak yaptıkları bu yenilik twittere büyük bir pay geleceğinin habercisi olarak lanse ediliyor.

Twittter’da Videolar Otomatik Oynatma Özelliği Kazanıyor
Yazıya Oy Verin..