Yıllarca emek harcadığın bir WordPress alt yapılı siten olduğunu düşünelim. Herşey güzel ilerlerken biri şifreni buluyor ve sitene girip bütün itibarını mahvediyor. Böyle bir durumla karşılaşmak ister miydiniz?

Günlük 5 bin kişinin girdiği bir websitesini ziyaretçileri hacklenmiş bir şekilde görmekten memnun olmazlardı.Henüz WordPress hesap güvenliği konusunda yeterli bir adım atmadı. Açık oturumlardan çıkış yapabilmeniz için profil ayarlarınızda bir buton mevcut. Fakat birçok WordPress kullanıcısının bu yenilikten haberi yok. Bu özelliğin eksik noktası ise real time logut yapamamaktadır. Yani anında çıkış yapamamaktadır. Peki çözüm nerede?

wordpress-guvenlikRublon Account Security, WordPress hesap güvenliğiniz için geliştirilmiş bir eklentidir. Açık kalmış ya da tekrar giriş ihtimali bulunan bütün oturumlarınızdan anında çıkış yapmanızı sağlar. Bu özellik Rublon için çok küçük bir güvenlik adımı. Asıl önemli özelliği: İKİ ADIMLI KİMLİK DOĞRULAMA

Sadece kullanıcı adı ve şifre ile hesabınıza girmek tek adımlı giriş işlemi anlamına gelmektedir. Rublon giriş güvenliğinizi bir adım daha ileri götürdü ve ikinci bir güvenlik adımı da ekledi. WordPress’e kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra anında mailinize doğrulama bağlantısı gönderilir. Karmaşık şifreleri girmekle uğraşmazsınız. Tek tıklama ile girişinizi doğrularsınız.

Farklı internet bantlarını kullanarak kimlik doğrulama işlemini bir adım daha güvenli hale getirmek isteyenler için ayarlar bölümünde mobil uygulama olarak seçim yaparsanız artık Rublon Android ya da iOS uygulamasına indirirek QR kodunuzu tarattıktan sonra sitenize erişebilirsiniz. Habersiz girişler yok.

WordPress siteniz sizin için ne kadar önemliyse güvenliği de o derecede önemlidir. Hesabınıza izinsiz bir şekilde giriş yapan biri hem sitenize zarar verebilir hem de ekleyeceği zararlı kod ile Google’dan indekslerinizin silinip ceza almanıza bile neden olabilir.

Android ve iOS uygulamasını indirerek ayarlardan da güvenlik türünü mobil uygulama olarak güncelerseniz bu özelliği de kolayca kullanabilirsiniz.

Site: wordpress.rublon.com
Eklenti Adresi: wordpress.org/plugins/rublon/

WordPress Hesabınız Çalınırsa ?
Yazıya Oy Verin..