Kimim ben

Ertan Dönmezin Kim Olduğu Hakkında Hiçbirşey Bilinmemektedir 😛  Nisan ayı’nın güzel bir günü dünya’ya gözlerimi açtım. Edirnede doğdum, ilk ve orta öğretimimi Edirne‘de tamamladım. Aslen bulgaristan göçmeniyiz ve macırız. 1998 Baharında Commodore64 ile tanıştım. Bilgisayar merakım oradan geliyor. İlk insanlar gibi ilk bilgisayar kullanıcılarından birisi gibiyim. Kendimden biraz bahsetmek gerekirse : Çok sosyal gezmeyi dolaşmayı seven iyi niyetli sevecen sıcak kanlı biriyim. Tek hayatım bilgisayar olarak sürmekte olsada yinede insan ilişkilerimi koparmadan devam etmekteyim. yaklaşık 6.5 yıldır web teknolojileri ve bilişim üzerine çalışmaktayım. xhtml, css, JavaScript, jQuery, php, ajax, üzerine uzun yıllardır çalışmaktayım. Ayrıca ; Web Server, Web Vulnerability, Server Security, Exploit, Kodlama ve Sistem Zayıflıkları, Kriptografi, Sql İnjection, Social Engineering, ve Mobile Cracker uzmanlık alanlarım arasındadır. Bunlardan biraz bahsedebilirim. Bilmeyen ilkdefa duyanlar için. Mobile Cracker olarak her tür cep telefonlarını modifiye edip istediğim şekile duyarlayabilirim. Kripto olarak md5 rc4 vb şifreleri kolayca kırabilirim ve Her tür şifreleme tekniğini çözebilirim. Website ve Web Sunucu‘larındaki açıkları çok rahat tespit eder kullanırım vs vs vs… Yaklaşık 2 yıl kadar Exploits ve Vulnerabilities ile uğraştım.
SEO Konusundada kendime uzman diyebilirim. SEO alanında birçok çalışmalarım vardır. 100milyondan 2 milyar arama sonuçlarına kadar olan kelimelerde sitelerim var ve çalışmışlığım var. Dizi sitelerinden en çok aranan kelimelerde ilk 5’te sitem var. Özellikle Forex üzerine birkaç firma ile çalıştım ve şuanda alanlarında en üst sıradalar. Birçok SEO yarışmasına katıldım. Hiç çekemezler beni yarışmaya girdiğim gibi şike şike (: SEO’yu kişisel alanda pek uygulamam genellikle kurumsal firmalar ile çalışırım. Ama isteyen olursa SEO konusunda yardımcı olabilirim. İstediğiniz kelimede GoogLe’de sizi ilk sayfaya taşıyabilirim. ( Bu Size Tuzlıya Patlar 🙂 ) SEO çalışmalarımı kendi hazırladığım yazılımlar ile yapmaktayım. Yani bazı kişiler gibi sitelerde backlink kasıp kelimede yükselip ben seocuyum demem. Eklenti ile SEO yapmam. Herşeyiyle bana ait yazılımları kullanırım ve piyasadaki çok sistem ( %95 ) WordPress SEO Eklentileri ile belirli konuma gelirler ve kendilerini seo uzmanı zannederler (:
Diyeceksiniz belki bu uzmanlık alanları ile ne işler yapıyosun. Onuda kısaca özetliyelim. 1999 yılı aralığında televizyonda bir hacker ile ilgili bir haber yapılmıştı. Bir sunucuya saldırı yapan hacker amacına ulaşmış ve tüm dünya onu konuşuyordu. Amacını hatırlamıyorum tam olarak. Tabi benimde çok ilgimi çekti araştırdım bu hacker nedir ? ne iş yapar ? ne yer, ne içer ? Tek tek buldum okudum ve merak sardım. 2003 yılına kadar çat pat bişeyler öğrenmeye çalıştım. 2003 yılı ağustosunda Cyber-Warrior ile tanıştım. Kayıt oldum tabi. ( Cyber – Warrior Hack Platformu ) Bu işi iyi bilenler vardı onların makalelerini okudum tanıştık yavaştan başladık falan filan. Sonra oralarda görev almaya başladım 2004 yılına kadar 12 aylık bir süreçte kendimi bazı konularda iyi geliştirdim. İskorpitx (Siyami Özkan) tarafından özenle yetiştirildim. Çok bilgiyi öğrenmemde büyük pay sahibi ve benim için yeri çok ayrı olan birisidir. Bu sistemde amaç İslamiyet ve Türklüğe yapılan hakaretlere saldırılara vb olaylara sanal alemde cevap vermek. Birçok şeyler kazandım. Sonra oradan ayrıldım ve tek tabanca takılmaya devam ettim. Kripto alanında çalıştım ve md5 şifreleme tekniği üzerinde uzun bir süre çalışmalarım vardır. 2005 Yılına kadar Web‘e okadar ilgi duymuyordum sadece Html vb uğraşıyordum. 2005 Yılından sonra Php ile birbirimize kenetlendik. Sonra yanına ilerleyen yıllarda Ajax geldi. Şimdide JAVA gelmek istiyor tam bir bütün olmak için bakalım gelebilecekmi 🙂
Küçükken çok sevimli bişeymişim ben 😛 Resimlerde falan öyle, bide öyle diyolar :). Büyüyünce işler değişti tabi. Küçükken Resim Öğretmenime aşıktım :$. Onunla yatar onunla kalkardım. Sonra büyüdük tabi dünya kirlendi 😛 kadının yüzüne bile bakmadık oda evlendi zaten 🙂 Ayrıca 7 yaşında güreş sporu ile spor hayatına adım attım ve halen devam etmekteyim. Sporun en sevdiğim dalı güreş ama kötü yanı kulaklarımın kırılması oldu :((( Paçavra gibi olsalarda seviyorum onları :p Bazı seneler sakatlık yaşayıp kırkpınara katılamasamda zaman zaman fırsat bulduğum seneler hazırlanıp yağlı güreşte yapıyorum.
Hayata pozitif bakmaya çalışırım sürekli. Üniversite, iş, aşk hayatı, pc üzerine kurulu bir hayatım var. Bu yıl daha az gezip tozabiliyorum. Sorumluluklar vs vs. Aşk hayatı bu sene berbat bir şekilde. PC daha ön planda basıyo 😛
Eklemeyi unuttuk 🙂 Ayrıca Facebook için uygun fiyatlarda uygulama yazabilirim. Şuanda aktif olarak 33 tane uygulamam vardır Facebook bünyesinde. Fiyatlar ve bilgi almak için İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.
Herkesin olduğu gibi idollerim var tabi benimde 🙂
1 – ) Tim Berners – Lee ( HyperText (http) – (word wide web) Yaratıcısı )

2 – ) Tsutomu Shimomura ( Beyaz Hacker Olarak Kevin Mitnick’i Yakalayan Kişi )
Benimle İletişime Geçmek Bilgi Edinmek İçin Mail Adresim ve MSN :
support [at] ertandonmez [dot] com [ MAİL ]