3D Oyuncu ve Online Oyunlar

İnternette gezinirken birçok Flash oyun sitesine rastlıyoruz ve bu sitelerin hepsinde klasik oyunlar yer alıyor. Hep aynı türden oyunları oynamaktan siz de benim gibi sıkıldınız mı? Artık internet tarayıcınız üzerinden daha gerçekçi görsel özelliklere sahip olan Unity veya Shockwave tabanlı 3D Oyunlar oynayabileceksiniz. Hem oynanış bakımından hem de görsel bakımdan daha kaliteli oyunların yayınlandığı Türkiye’deki en güncel site kuşkusuz 3DOyuncu.com. Son 1 yılda tüm internet kullanıcılarının adını duymasını sağlayan 3D Oyuncu genç bir ekipten oluşuyor ve her yaştan insana hitap edecek oyunları yayınlamaya özen gösteriyorlar.
Özellikle online oyunlar konusuna daha fazla özen gösteren site yöneticileri geçtiğimiz günlerde 3D Oyuncu içerisinde sadece Unity ve Shockwave online oyunlar dışında tarayıcı tabanlı üyelik gerektiren oyunları da yayınlamaya başladılar. Bu oyunlardan benim de oynamayı tercih ettiklerimden birisi Sony tarafından hazırlanan Planetside 2. Oyun muhteşem bir senaryoya, oynanışa ve gerçekçiliğe sahip. Uzay savaşlarının ortasında kendinizi bulacağınız 3D oyunu oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Planetside 2 dışında sitede en çok oynanan oyunlardan birisi de 3D Kızıl Ordu (Able Archer Red Crucible 2). Unity3D alt yapısı ile hazırlanan oyunda Rusya (Sovyetler Birliği) ve Amerika arasında geçen hayali bir savaşa seçtiğiniz tarafta katılacaksınız. Birçok savaşçı ve silah seçeneği sunan oyuna dilerseniz üye olarak ücretli olan özelliklerden de faydalanabilirsiniz.
Bunun dışında geçtiğimiz günlerde dikkatimi çeken oyunlardan bir tanesi de 3D Online Futbol (Striker Superstars) oldu. İlk defa internet tarayıcısı üzerinden bu denli muhteşem bir oyun oynadım diyebilirim size. Oyun yine Unity3D tabanlı ve bir futbolcunun kariyerinde ilerleyebilmesi için onu geliştirip maçlara katılıyorsunuz. Futbolcunuzun görünümüne kadar düzenlemeler yapabileceğiniz oyunu oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bunun dışında araba oyunları, savaş oyunları, dövüş ve macera oyunları gibi birçok kategori altında yüzlerce oyun sunan 3D Oyuncu’yu bundan sonra daha sık ziyaret etmeyi düşünüyorum. Velhasıl; ben Türkiye’deki neredeyse tüm oyun sitelerini inceledim ve kendi kategorisinde (3D Oyunlar) en başarılı olan sitelerden birisi olan 3DOyuncu.com’u görüyorum. Tarihçesine baktığımızda yayın hayatına başlayalı henüz 1 yıl olan site sade arayüzü ve kullanılabilirliği ile oyun severlerin beğenisini kesinlikle kazanacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.