İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı

Bireylerin zamanında kamuya dahil olan arazilerinin yeniden kendilerine verilmesi durumunu kapsayan adına 2/B denilen ve 6292 sayılı kanuna tabi olan bu durum bankaların da bireylere özel olarak çalışmasını sağlıyor. İş Bankası 2/B yasasına tabi olan ve ayrıca bu yasa tasarısı sonucunda arazi sahibi olabilecek olan bireylere 120 ay vadeye kadar kredi imkanı sunuyor.
İş Bankası 2/B Uygulaması
İş Bankası’nın 2/B yasasına tabi olarak verdiği ve bu arazide hak sahibi olan kişilere %60 oranında peşin ödeme imkanlarından yararlanabileceği bir kredi fırsatı sunar. Bu uygulama sayesinde arazide hakkı olan kişilerin kredi çekmeye yöneldikleri görülür. Bireyin maddi durumunun yetersizliği ve hak sahibi olmasına rağmen araziyi satın alamaması üzerine bankaların vermiş olduğu bu krediler bireylerin arazi sahibi olmalarına yardımcı olur. Satıştan alacağı ücreti bankaya peşin olarak ödeme taahhüttü veren bireylere İş Bankası %20 oranında indirim sağlar. 400 metre kare alana kadar varan işlemler için rayiç bedelinin %50’si oranı esas alınır.
İş Bankası 2/B Kredisine Başvurmak için Gerekli Olan Belgeler
İş Bankası üzerinden 2/B kredisi çekmek isteyen bireylerin şubeye giderek başvurularını yapmaları gerekir. Şubeye gitmeden önce götürülmesi gereken belgeler arasında;

  • Bireyin gelir durumunu gösteren belge
  • Ehliyet ya da nüfus cüzdanının hem aslı hem fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Başvuru ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • Arazi sahibinin krediye başvuracak olan kişiye ait olduğunu gösteren belge bulunur. Bunların tamamlanmasından sonra 2/B kredisinin başvuru işlemleri tamamlanabilir.

İş Bankası 2/B Kredisi Güncellemeleri
2/B yasasının devlet tarafından güncellenmesi İş Bankası’nın da bu yasaya yönelik olarak çıkardığı krediyi güncellemesi anlamına gelir. En son 2016 tarihinde güncellenen ve faiz oranlarının, indirim oranlarının belirlendiği durum haricinde yeni bir güncelleme yaşanmamıştır. Birey 2/B kredisi ile ilgili olarak güncellemeleri takip etmek ve de detaylı bilgi alabilmek için 0850 724 0 724 hatlı İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak bütün gelişmeleri öğrenebilir. 2/B yasası ile ilgili bütün gelişmeler İş Bankası dahilinde de takip edilir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.